Obsah

Kontakt

Pro náš dům, z.s.

Veveří 102

616 00 Brno

www.pronasdum.cz

www.ospronasdum.cz

Odběr zpravodaje

Detektory kouře: bodyguardi chránící vás a vaše nejbližší

Detektory kouře neboli hlásiče požáru jsou malé a nepříliš nákladné přístroje, kterým ale svěřujeme do ochrany majetek i životy svých nejbližších. Povinnost vybavit domácnost autonomním detektorem kouře platí v ČR od roku 2008 pro nově postavené nebo zrekonstruované objekty. Na stránkách Hasičského záchranného sboru České republiky se však dočtete, že hasiči doporučují vybavit tímto zařízením každou domácnost. A není se čemu divit. Podle statistik totiž tři ze čtyř obětí požáru neuhoří, ale zemřou následkem vdechnutí toxických zplodin obsažených v kouři. Nejvíce lidských životů je takto zmařeno v noci, kdy je jen malá šance, že si začínajícího požáru někdo všimne a kdy se oběti ve spánku udusí.

„Q“ - nový symbol kvality

Označení pro nejvyšší stupeň bezpečí hlásičů Hager. Kouřové hlásiče určené pro evropské trhy musí splňovat evropskou normu EN 14604. Těm spotřebitelům a majitelům nemovitostí, kteří se nespokojí se základním stupněm zajištění bezpečnosti a vyžadují víc, pomůže nově v orientaci mezi výrobky ještě jeden symbol: „Q“. Toto označení kvality, udělované nezávisle výrobkům různých značek a od různých výrobců, je od roku 2011 přiřazováno těm kouřovým hlásičům, které splňují obzvlášť přísná kritéria. Mezi výrobky oprávněnými užívat známku „Q“  najdete např. standardní , bezdrátový nebo duální bezdrátový kouřový hlásič Hager.

 

Kvalita, která určuje nové standardy

Aby získaly označení kvality „Q“, byly všechny kouřové hlásiče Hager zevrubně testovány. Minimální požadovaná životnost kouřových hlásičů v této kvalitativní třídě je 10 let – tu zajišťuje pevně uzavřená lithiová baterie, které nejen že nemusí být uživatelem měněna, ale ani nemůže být vyjmuta a nahrazena jinou, méně kvalitní. Kouřový hlásič musí také bez jediného zakolísání obstát v 21 denním zátěžovém testu, během kterého je vystavován permanentní velmi vysoké vlhkosti, silným dávkám oxidu siřičitého a neustálým výrazným teplotním výkyvům. Odolný kryt hlásiče zabraňuje jeho mechanickému poškození, zatímco hustá kovová mřížka překrývající kouřové komory brání proniknutí pevných částic do hlásiče a tím předchází spuštění falešného poplachu.  Zároveň byla snížena citlivost na elektromagnetické impulzy, díky čemuž vzrostla odolnost proti rušení.  Všechny kouřové hlásiče Hager, nesoucí označení kvality „Q“, splňují zároveň evropskou normu EN 14604, přísnou směrnici VFDB 14-01 i normu DIN 14676. Testy kvality pro zisk označení „Q“ jsou prováděny certifikovanými testovacími centry v Německu.

Záruka 10 let na kouřové hlásiče Hager

Společnost Hager je si kvalitou svých životy zachraňujících detektorů kouře natolik jistá, že s okamžitou platností poskytuje na své kouřové hlásiče, označené známkou kvality „Q“, záruku 10 let na plnou funkčnost.  To znamená záruku na 10 let spolehlivého provozu, a to dokonce i bez falešných poplachů! Tímto svým závazkem Hager zvyšuje laťku pro standardy a požadavky kladené na hlásiče, a sice vysoko nad rámec minimálních požadavků daných zákonem. Hager tak představuje vysoce kvalitní alternativu k levným výrobkům, které zaplavily síť hobby-marketů.

Zákonná povinnost? Příležitost pro vás!

I když je certifikace „Q“ dobrovolnou iniciativou zodpovědných výrobců, faktem zůstává, že instalace kouřových hlásičů a jejich používání je povinné! Přesto není používání kouřových hlásičů vždy samozřejmé. S kouřovými hlásiči nesoucími známku kvality „Q“ zabijete dvě mouchy jednou ranou: pomůžete zákazníkovi (spotřebiteli nebo majiteli domu) splnit zákonné požadavky a zároveň svěříte život zákazníka i jeho nejbližších „do rukou“ hlásiče s nejvyšší mírou spolehlivosti. Instalace kouřových hlásičů představuje pro elektrikáře i elektromontážní firmy také nezanedbatelnou obchodní příležitost.

 

O společnosti Hager

Společnost Hager se sídlem ve francouzském Obernai je více než 60 let specialistou na elektrické instalace v bytových a komerčních objektech. Díky široké nabídce v oblasti rozvaděčových systémů, systémů pro ukládání vedení a řízení budov dokáže nabídnout kompletní řešení dle zákazníkových potřeb. Provázanost s kvalitními službami v oblasti technického poradenství a zákaznického servisu je samozřejmostí. Silné, celosvětově úspěšné značky tehalit, electraplan, polo a berker nesou jméno společnosti Hager.

V loňském roce oslavila společnost Hager Electro 20 let svého působení v České republice. O české a slovenské zákazníky se stará tým obchodních, technických a marketingových specialistů. Hager Electro se pravidelně účastní oborových veletrhů, prezentačních akcí u zákazníků a pořádá vlastní technická školení Hager Akademie. Provozuje Promont shop Hager, ve kterém si přijdou na své montážníci a elektrikáři, kteří pro svou práci potřebují kvalitní nářadí za skvělé ceny.

Kontakty:
Hager Electro s.r.o.
Pražská 238
250 66 Zdiby
Tel: +420 281 045 735
info@hager.cz
www.hager.cz