Obsah

Kontakt

Pro náš dům, z.s.

Veveří 102

616 00 Brno

www.pronasdum.cz

www.ospronasdum.cz

Odběr zpravodaje

Rautitan pro hygienu a spolehlivost instalace pitné vody

Čistá pitná voda je našim nejcennějším jměním! Aby mohla vytékat z kohoutku stále čistá, čerstvá a hygienicky nezávadná, jsou nároky kladené na vodoinstalační systém obzvlášť vysoké. Požadavky na hygienu pitné vody se budou i v budoucnu neustále zvyšovat. Vedle hygieny hrají rozhodující roli rovněž spolehlivost a dlouhá životnost domovních instalací pitné vody.

Aby odborná firma nabídla svým zákazníkům dlouhodobě spolehlivé řešení, měla by sáhnout po spolehlivém instalačním systému, který současné standardy nejen splňuje, ale již z pohledu budoucna překonává. Je to jeden z důvodů, proč je systém domovních instalací RAUTITAN neustále zlepšován a zdokonalován.

Trubky RAUTITAN jsou vyráběny z materiálu PE-Xa (polyetylen zesítěný za vysokého tlaku a teploty). Co do užitných vlastností předčí tento materiál všechny ostatní materiály používané v domovních instalacích. Jde o vlastnosti:

  • velmi vysoká tepelná odolnost,
  • velmi vysoká tlaková odolnost,
  • velmi dlouhá životnost,
  • extrémní rázová odolnost (i při velmi nízkých teplotách),
  • extrémní odolnost proti vrypům,
  • absolutní hygienická nezávadnost,
  • absolutní nenáchylnost k inkrustacím,
  • vysoká chemická odolnost,
  • paměťová schopnost.

Nedávno představila společnost REHAU novou generaci svého usvědčeného instalačního systému RAUTITAN. Díky četným inovacím jsou již pokryty nejen oblasti rozvodů pitné vody a vytápění, ale i sprinklerová zařízení. Srdce té nové generace jsou fitinky a násuvné objímky RAUTITAN PX z polymerních materiálů, pomocí kterých optimalizovala společnost REHAU již po desetiletí osvědčenou spojovací techniku REHAU - násuvná objímka.

Násuvnými objímkami a fitinky RAUTITAN PX vyhovuje REHAU již dnes budoucím požadavkům na spolehlivost a hygienu. I přes jejich nízkou hmotnost jsou fitinky RAUTITAN PX z PPSU (polyfenylsulfon) extrémně robustní, mnohostranně zatížitelné. Velký vnitřní průměr zajišťuje fitinkům optimální hydraulické vlastnosti. Korozní jevy jsou u fitinků RAUTITAN PX vyloučeny. K tomu PPSU není náchylný k inkrustaci a je hygienicky absolutně nezávadný.

Jinak než u klasických násobných objímek RAUTITAN z mosazi jsou polymerní modely oboustranně použitelné, tzn., směr převlečení přes trubku nehraje roli. Díky pružnosti materiálu jsou rovněž zapotřebí nižší lisovací síly. Také fitinky z nerezové oceli (RAUTITAN SX), mosazi (RAUTITAN LX) a červeného bronzu (RAUTITAN RX) jsou v oblasti rozvodů jak pitné vody, tak i vytápění používány v kombinaci s polymerní násuvnou objímkou.

Zkouška odolnosti RAUTITAN PX

Násuvné objímky RAUTITAN PX se vyrábí z PVDF (polyvinylidenflourid) a fitinky z PPSU (polyfenylsulfon). Oba dva vysoce výkonnostní materiály již vícekrát přesvědčily o svých vlastnostech např. leteckém nebo kosmickém průmyslu. Tyto materiály se vyznačují vysokou tvrdostí, vrypovou odolností, odolností vůči chemikáliím a stárnutí v důsledku působení tepla. Prvky RAUTITAN PX jsou obzvlášť lehké a mohou být bezpečně zpracovávány dokonce při extrémně nízkých teplotách až -10°C.

Zkoušky odolnosti jako je zkouška roztažnosti násuvné objímky RAUTITAN PX dokazují enormní zatížitelnost polymerních systémových prvků. Násuvná objímka je roztahována při spodní montážní teplotě -10°C. Materiál snáší přitom roztažnost několikanásobnou větší než ta, která vzniká běžně při procesu lisování spoje.

Renomované zkušební instituty potvrzují vysokou kvalitu a funkčnost systému RAUTITAN.

Odborná porota ohodnotila jasné vyznání kvality a bezkompromisné spolehlivosti ze strany REHAU, jakož i neustálé zlepšování a zdokonalování systému RAUTITAN a poskytla mu ocenění Plus-X Award.

 

Kontakt:

REHAU, s.r.o.

Obchodní 117

251 01 Čestlice

www.rehau.cz

e-mail: gt.cz@rehau.com